A Chromosonia egy közösségi zene-vizualizációs installáció, amely az Ars Electronica Center homlokzatára készült. A projekt segítségével a járókelők három szinten jeleníthetik meg a hordozható zenelejátszójukon pillanatnyilag hallgatott zenét.
zene
Draft Report
Draft Report a Kitchen live-kódoló csapata.
Audiovizuális performanszokat adunk elő, melyeknek koncepciói ötletelések, workshopok során vagy rokon projektek melléktermékeként keletkeznek.
Jelenleg különböző hardver és szoftver eszközök játékos alkalmazásával próbáljuk látókörünket bővíteni.
Hardver oldalról az aktuális trendek által meghatározott eszközöket hasznosítjuk, például a kinect-et, érintőképernyős eszközöket, vezeték nélküli eszközöket, augmented reality megoldásokat, szoftver oldalról nyílt forráskódú fejlesztőkörnyezeteket használunk mint a fluxus, openframeworks, processing.
(b)AR
A (b)AR egy kiterjesztett valóság (augmented reality, AR) alapú játék, amely egy interaktív zenei környezetet hoz létre bárokban, szórakozóhelyeken vagy köztereken.
Opera Looper
Az Opera Looper egy, a New York-i Brooklyn Museum eseményére készült interaktív installáció, mely az Extremely Hungary elnevezésű amerikai magyar évad keretében, 2009 októberében valósult meg. Az installáció segítségével egyszerre több ember alkothat egy zenekart és próbálhat a zenei loopokból zenét írni. Négyféle zenei téma és animációs háttér közül választhatunk és a segítségükkel úgy érezhetjük, mi is zenét komponálunk és egy zenekar részesei vagyunk, miközben választásunk eredménye egy projektált felületen végig követhető.
No Copy Paste
A No Copy Paste egy a programozást előadói eszközként alkalmazó kísérleti audiovizuális performance csoport. Az előadás során a csoport tagjai élőben programoznak, zenét és vizuális tartalmat generáló szoftvereket írnak és módosítanak, kihangsúlyozva a programozási nyelvekben és a számítási algoritmusok kezelésében rejlő kifejezőerőt. A performance esztétikáját meghatározza az a programozói módszer, amely során az összes megszólaló hang és vizuális kép a helyszínen írt - a közönség számára is látható - programkódból születik meg.
Mobile Jam
Közösségi zenélés, jamming, illetve zenés tartalom készítés és csere web-es interfészen keresztül.
A projekt a mobiltelefonra mint zenei tartalom létrehozására szolgáló eszközre tekint, illetve ezirányú fejlesztéseket céloz meg. Két párhuzamosan futó kutatási irányunk van:
1.mobil telefon, mint távirányító / 2.mobil telefon, mint digitális zeneeszköz
